Přeskočit na obsah

Bachovky

bachovy květové esence

Bachovy květové esence (Bachovky) jsou součástí fytoterapie a svými jemnohmotnými účinky působí výhradně na emocionální úrovni. Jedná se o čistě přírodní léčbu založenou na energetickém potenciálu květů divoce rostoucích rostlin. Bachovky odstraňují vnitřní napětí a podporují naši přirozenou schopnost vrátit se do psychické rovnováhy. Takzvaně nás uschopňují v různých životních situacích a obdobích. Pomáhají znovu nastolit soulad těla, duše a ducha a ukazují cestu, jak žít v harmonii se sama sebou.

Tato holistická metoda je pojmenována podle anglického lékaře a homeopata Dr. Edwarda Bacha. Jako již mnoho lékařů dnes, byl i on přesvědčen, že duševní rozpoložení je rozhodujícím faktorem k udržení zdraví a překonání nemoci. Než v roce 1936 zemřel, vytvořil ucelený systém 38 koncentrátů z květů rostlin, stromů či keřů, které svou vibrací odpovídají 38 základním lidským pocitům a emocím. Květové esence rozdělil do sedmi skupin, které představují základní konflikty mezi naším duchovním a tělesným bytím, konflikty bránící nám být sami sebou: strach, nejistota, nezájem o své okolí, osamělost, přecitlivělost na vlivy a myšlenky ostatních, skleslost či zoufalství, přílišná péče o druhé.

Správně zvolená esence nebo kombinace esencí pomáhá zvládnout nejrůznější negativní emoce a harmonizovat naši mysl. S Bachovými květy nikdy nedochází k potlačování negativních emocí, ale k jejich přeměně na pozitivní postoje. Tím se podpoří vlastní vnitřní potenciál a obranné síly člověka pro sebeuzdravení.

Bachovky nemají žádné vedlejší účinky ani kontraindikace. Nedá se s nimi předávkovat. Bez obav je mohou užívat všichni včetně novorozenců, těhotných a kojících žen, děti všech věkových kategorií i těžce nemocní. Dokáží pomoci také zvířatům, dokonce i rostlinám.

práce s emocemi

namíchané od srdce


V čem konkrétně podpoří


Bachovky se nepoužívají na fyzické obtíže, ale na negativní pocity a emoce, které nás dlouhodobě ovlivňují, zraňují naši duši a často tak souvisí s příčinou našich potíží. Můžou to být například pocity:
zoufalství
beznaděje
osamělosti
méněcennosti
nejistoty
napětí
nerozhodnosti
podrážděnosti
agrese
nenaplněnosti
přílišné starosti a obavy
různé strachy
smutky
neustálý kolotoč myšlenek
přílišné pobývání v minulosti a mnoho dalších.

Květovými esencemi se můžete podpořit i preventivně, když víte, že vás čeká nějaká životní změna či náročná událost (stěhování, svatba, narození miminka, rozchod, odloučení, operace, nové zaměstnání, u dětí nástup do školky / školy, rozvod rodičů apod.) anebo přímo v období zvýšeného emočního vypětí a stresu často provázeného úzkostmi, syndromem vyhoření, únavovými stavy apod.

Díky bachovkám získáte odstup ~ uvidíte danou situaci v souvislostech, budete otevřenější, uvolněnější a zvládnete lépe čelit negativním myšlenkám a vlivům kolem vás.

38 Bachových květů doplňuje tzv. krizová esence ~ Rescue Remedy. Je to jediná již předem vytvořená směs Dr. Bacha, která dává smysl pro všechny, a to jako první pomoc ve všech krizových situacích. Má velmi rychlý účinek, takže ji oceníte v situacích, kdy potřebujete okamžité zklidnění. Pomůže například při náhlých nepříjemných zprávách, panické atace, před důležitou zkouškou nebo pohovorem, před vstupem na pódium, před návštěvou zubaře apod.

Výběr bachovek na míru

Výběr Bachovek provádím na základě diagnostického rozhovoru, ktery probíhá v příjemné atmosféře u šálku dobrého čaje. Důležité pro mě je, abyste se cítili pohodlně a měli pocit bezpečí. Na začátku si poslechnu, co vás trápí. Zeptám se, co od Bachovek očekáváte a v čem potřebujete podpořit. Doptám se na další souvislosti a stanovíte si vědomý záměr. Následně namíchám lahvičku Bachovek přímo vám individuálně na míru. Z 38 Bachových esencí můžeme vytvořit až 293 miliónů individuálních kombinací! Takže je opravdu z čeho vybírat a bez důkladné individuální konzultace není možné určit ty správné esence. Do jedné užívací lahvičky lze namíchat maximálně 6-7 esencí.

Každý člověk je jedinečná bytost s jedinečnými vlastnostmi, životními zkušenostmi a vlivy. Stejně tak emoce každého z nás jsou velice specifické a individuální. Proto vážně nedoporučuji kupovat již namíchané univerzální směsi na strach, osamělost, sebelásku apod., jelikož tyto směsi nereagují přímo na vaše vlastní specifické potřeby. Neublížíte si s nimi, ale s největší pravděpodobností nepomohou, což v důsledku poškozuje dobré jméno této metody. Výjimkou je jediná původní směs Dr. Bacha ~ Rescue Remedy, která je v krizových situacích smysluplná pro všechny a slouží jako doplněk v Bachovkám vytvořeným na míru.

Krizová esence, stejně jako ostatní Bachovy esence, nenahrazují lékařskou a psychoterapeutickou péči, ale mohou ji velmi účinně doplnit a podpořit.

planá růže poupě - bachovka

Ceník

platný od 1.6.2024

individuální konzultace k namíchání bachovek míru

Individuální konzultace
~ diagnostický rozhovor (do 60 min), navržení a namíchání esence na míru, 1x lahvička v ceně

700 Kč

rodinná konzultace - bachovky pro vás a pro dítě

Rodinná konzultace
~ diagnostický rozhovor (do 60 min), navržení a namíchání esencí na míru, 2x lahvička v ceně (1 dospělý + 1 dítě)

900 Kč

Konzultace v rámci diagnostiky celostní fytoterapie
~ zvýhodněná cena, navržení a namíchání esencí na míru, 1x lahvička

350 Kč

bachovky pro vaše zvíře

Zvířecí konzultace
~ diagnostika, navržení a namíchání esence na míru vašemu miláčkovi, 1x lahvička v ceně

400 Kč

další lahvička na míru

Navazující lahvička
~ navazující lahvička (bez změny esencí nebo se změnou esencí dle potřeby), kratší konzultace osobně, telefonicky nebo emailem

EkoTip: doneste původní lahvičku, doplním vám ji novou směsí a odečtu 30 kč za obal. Děkuji, že jste v souladu s přírodou.

330 Kč

Lahvičky lze zaslat i Zásilkovnou. K ceně je pak nutno připočítat náklady na Zásilkovnu + 79 Kč.


You cannot copy content of this page