Přeskočit na obsah

O mně

Kdo stojí za Lískovenkou


Mé jméno je Petra Vokounová anebo taky Petrinha a vždy mě zajímaly souvislosti a otázky Bytí. Ráda cestuji, poznávám nové země a kultury, fotím přírodu v makro snímcích, maluju a jsem velká milovnice bylinkování, dobrého jídla, pravého čaje, zvířat, folklóru a taky minimalismu.

Mým velkým učitelem je atopický ekzém, který mne doprovází od dětských let. S odstupem času jej beru jako velký dar, díky kterému jsem si uvědomila, že se nemohu spoléhat na druhé, každý týden se mazat jinou předepsanou mastičkou z lékárny a očekávat, že ekzém nenávratně zmizí a už mě nikdy trápit nebude. Začala jsem bádat sama, změnila jsem stravu, přístup k sobě, pracovala s myslí… s pomocí mých učitelů a celostních terapeutů jsem se snažila najít a následně napravit příčiny svých potíží.

Začala jsem žít VĚDOMĚ a v SOULADU se sama sebou.


Dnes se ekzém objeví jen zřídkakdy. Projeví se pouze tehdy, když mi chce něco říci. Většinou, že mám zpomalit, uvolnit a zase se navrátit do svého středu, ke své podstatě a přirozenosti. Být k sobě více láskyplná. Nezapomínat o sebe, své tělo a duši, pečovat. POROZUMĚT.

Vystoupit z role oběti a vzít zodpovědnost do svých rukou. Vnímat své tělo a naslouchat své duši. Dovolit si nalézt příčinu procesů a pochopit, proč se mi to či ono v mém životě děje a většinou i opakuje. Dopřát si vědomou a individuální péči. A to všechno jsem se rozhodla prostřednictvím Lískovenky nabízet a předávat dále. Tohle mi dává smysl a hluboké naplnění.

Můj návrat k sobě samé souvisí s návratem k přírodě. Věřím, že to nejlepší a nejvíce přirozené nám dává příroda sama.Malý náhled do mého vzdělání

Péče o krásu

2019 Kosmetický rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT, Minalt s.r.o, Ostrava (Mgr. Jaromíra Rychlíková), osvědčení o získání profesní kvalifikace
2020 Láska na první dotek, Akademie Nobilis Tilia (Martina Milcová), kurz pro profesionály, Praha
2020 Lifting ~ vypínací masáž obličeje, Shiatsu centrum Ostrava (Mgr. Jaromíra Rychlíková), nástavbový kurz
2021 Biofáze ~ tři kroky ke kráse, Akademie Nobilis Tilia (Martina Milcová), kurz pro profesionály, Praha
2021 Kosmetické rituály, Akademie Nobilis Tilia (Martina Milcová, Jana Víchová), kurz pro profesionály, Praha
2023 Mikromasáž očního okolí, Shiatsu centrum Ostrava (Mgr. Jaromíra Rychlíková), nástavbový kurz
2024 Obličejová omlazující masáž, Akademie Nobilis Tilia (Martina Milcová), kurz pro profesionály, PrahaPéče o zdraví

2019 Terapeut: Fytoterapie, Shanti Academy, z.s., Ostrava (Mgr. Daniela Pilařová, Romana Farná), certifikované dlouhodobé studium
2019 Medicinální houby a byliny ~ poklad tradiční čínské medicíny, seminář čínské mykoterapie a fytoterapie (MUDr. Lenka Gluvňová, Milan Schirlo)
2020 Bachovy květové esence: Level I (Mgr. Martina Taubrová), BFRP, certifikovaný kurz
2020 ~ 2021 Diagnostika zdravotního stavu, Shanti Academy, z.s., Ostrava (Václava Přistoupilová, Ing. Jana Kubíčková, Mgr. Daniela Pilařová, Romana Farná atd.), certifikované dlouhodobé studium (diagnostika dle Tradiční čínské medicíny – konstituce, diagnostické otázky, obrazy nemocí, elementy a orgánové soustavy, diagnostické metody, pulzní diagnostika, diagnostika z jazyka, dráhy, body, akupresura, moxa, moderní medicína, odborná praxe atd.)
2021 Adaptogeny, Shanti Academy, z.s., Ostrava (Romana Farná)
2022 Gynekologie v TČM, Institut Qigongtuiny a TČM Bílý oblačný most, Ostrava (Lenka Nováková, DiS.)
2022 Health Coaching, Škola klinické naturopatie, Praha (PharmDr. Jana Spurná), certifikovaný dvoudenní workshop
2023 Moxování, Shiatsu centrum Ostrava (Mgr. Grigor Levi Minasjan)
2023 Velký jarní seminář o TČM, seminář čínské mykoterapie a fytoterapie, Praha (Milan Schirlo, MUDr. Lenka Gluvňová, Renata Lien Čepelková, PharmDr. Margit Slimáková, Martin Powell a další)
2023  Bachovy květové esence: Level II (Mgr. Martina Taubrová), BFRP, certifikovaný kurzostatní, sebezkušenostní

2015 ~ 2016 Odborný a sebezkušenostní výcvik pro dobrovolníky mobilního hospice Cesta domů, Cesta domů, z. ú., Praha (Mgr. Tereza Bímová, Mgr. Juliána Bindasová)
2015 Odborná praxe v Hospici Frýdek-Místek, p.o. (Bc. Inéz Ševčíková)
2020 Emoční inteligence a stressmanagement, A.t.a.p.CZ, spol. s r.o. (PhDr. Veronika Nevolová, Ph.D.)
2023 Intenzivní Cesta, Praha (Brandon Bays), dvoudenní intenzivní sebezkušenostní seminář
You cannot copy content of this page